+421 2 40 20 80 20 / info@takacs.sk

JAZIERKA

TECHNOLÓGIA JAZIERKA

Domov · Jazierka · Technológia jazierka

Čerpadlá jazierkové

Kvalitné čerpadlá vyrobené renomovanými svetovými výrobcami. Čerpadlá sú tvorené asynchrónnym elektromotorom a otvoreným obežným kolesom rôznej konštrukcie.

Filtračné čerpadlá

Zabezpečujú nepretržitý pohyb vody v nádrži. Filtračné čerpadlá prečerpajú veľký objem vody s nízkym tlakom. Výkon čerpadiel závisí od veľkosti nádrže, množstva živín a výkonu filtračného systému. Správne zvolené čerpadlo zabezpečí vysokú účinnosť filtrácie pri rozumnej spotrebe elektrickej energie.

Príslušenstvo k čerpadlám

Komponenty, ktoré slúžia na bezpečnú prevádzku jazierkových čerpadiel, ako sú sacie koše a bypassy.

Nádrže pre čerpadlá

Komponenty na jednoduchú montáž čerpadiel do jazierkových systémov s možnosťou jednoduchej montáže a servisu čerpadiel.

FILTRÁCIA

Tlaková filtrácia

Uzavretý okruh pod stálym tlakom. Filtračné médium ponorené bez možnosti prevzdušnenia. Systém vhodný pre malé jazierka do 5 m3 bez rýb a vodné prvky.

Prietoková tlaková

Voda je do filtrácie aktívne čerpaná z jazierka a následne voľne preteká cez filtráciu späť do jazierka. Filtračné médium ponorené s možnosťou prevzdušnenia. Systém vhodný pre všetky typy jazierok.

Prietoková gravitačná

Voda voľne preteká filtráciou a následne je odčerpávaná do jazierka. Filtračné médium ponorené s možnosťou prevzdušnenia. Systém vhodný pre jazierka určené na chov rýb.

Skrápaná filtrácia

Voda je do filtra aktívne čerpaná z jazierka a následne voľne preteká cez filtračné médium späť do jazierka. Filtračné médium je na suchu a je skrápané jazierkovou vodou. Systém vhodný pre jazierka s veľmi hustou obsádkou rýb – sádkovanie rýb cez zimu.

Filtračné náplne a médiá

Komponenty na vybudovanie filtračného systému.

STERILIZÁCIA VODY

UV - lampy

Zariadenia renomovaných výrobcov, ktoré využívajú dezinfekčný účinok UVC žiarenia na živé organizmy. Systém vhodný pre jazierka určené na chov rýb a eliminácia jednobunkových rias.

Ozón

Zariadenia renomovaných výrobcov, ktoré využívajú dezinfekčný účinok ozónu na živé organizmy. Systém vhodný pre jazierka určené na intenzívny chov rýb a elimináciu jednobunkových rias, organického zakalenia a zafarbenia vody.

Vzduchovanie jazera

Membránové kompresory renomovaných výrobcov rôznych výkonov. Zariadenia slúžia na prevdušňovanie vodného prostredia jazierok a zvýšenie výkonu filtračných systémov.

STERILIZÁCIA VODY

Slúžia na osvetlenie jazierok a vodných prvkov. Konštrukčne sa delia na halogénové a LED.

Halogén

Vyššia spotreba elektrickej energie 25 – 100 W
Kompletné svetelné spektrum – vyššie riziko nárastov rias vyššie zahrievanie, kratšia životnosť.

LED

Nižšia spotreba elektrickej energie 1 – 15 W
Úzke svetelné spektrum – redukcia nárastov rias, minimálne zahrievanie, dlhá životnosť.

Zásuvky

Zariadenia umožňujúce pripojenie elektrických zariadení v exteriérovom prostredí. Rôzne druhy – od možnosti len pripojiť, cez možnosť zapnúť – vypnúť až po plynulú reguláciu. A ovládanie mechanické, diaľkovým ovládačom až po inteligentné riešenia cez WiFi.

Sledovanie kvality vody

On-line sledovanie kvality vody od spoločnosti SENEYE, ktoré umožňuje sledovať základné ukazovatele vody každú pol hodinu a v prípade hraničných hodnôt posielať upozornenia, aby sa zabránilo škodám.

V PONUKE NÁJDETE:

AquaMax Eco Premium 20.000

čerpadlo

BioTec ScreenMatic 140.000

Priet. FILTER 140.000L/KOI 35.000L

LunAqua Maxi LED 3W Set 3

Osvetlenie do jazierka

Seneye USB Pond

Záhradné jazierko