+421 2 40 20 80 20 / info@takacs.sk

SUBSTRÁTY
KÔRA

MULČOVACIA KÔRA

Píniová kôra

Píniová kôra najvyššej kvality je vyrobená výlučne z Pinus pinaster – Pinie z Galícijských hôr severného Španielska. Zaručuje tým jedinečné vlastnosti – farbu, čerstvosť, zloženie, trvanlivosť, štruktúru a veľkosť. Používa sa na mulčovanie a ako dekorácia v okrasných záhradách, k pokrytiu hrantíkov, kvetináčov a k ďalším finálnym dekoratívnym úpravám interiérových a exteriérových plôch. Píniová kôra má podstatne dlhšiu trvanlivosť a vyššiu estetickú hodnotu ako bežná kôra. Má dlhodobú stálosť štruktúry a odolnosť voči vplyvom počasia a hnilobe. Jej obnova sa odporúča na rozdiel od bežnej kôry za 4 – 6 rokov. Menšie frakcie sú vynikajúce taktiež ako substrát pre orchideje, ale má uplatnenie aj ako substrát do všetkých typov suchých i vlhkých terárií.

Borovicová kôra

Špeciálne drvená a triedená kôra do rôznych frakcií je určená k zakrývaniu pôdy a mulčovaniu. Zabraňuje rastu buriny, udržuje pôdnu vlhkosť a chráni rastliny pred mrazom. Je trvanlivejšia ako Smreková kôra. Má vyššiu estetickú hodnotu.

Smreková kôra

Špeciálne drvená a triedená kôra je určená k zakrývaniu pôdy a mulčovaniu. Zabraňuje rastu buriny, udržuje pôdnu vlhkosť a chráni rastliny pred mrazom. Postupným rozkladom dodáva pôde živiny a organické látky. Ide o čistý prírodný produkt.

V PONUKE NÁJDETE:

Hobby substráty

smreková 70 L

Píniová kôra

frakcia 40 - 60 mm

Borovicová kôra

0 - 60 mm

Píniová kôra

frakcia 60 - 100 mm